Gavau raginimą įvykdyti sprendimą. Ką daryti?


Raginimas – vienas pirminių dokumentų, kuriuos antstolis išsiunčia skolininkui. Kartu su raginimu įprastai yra siunčiamas ir vykdymo išlaidų apskaičiavimas bei patvarkymas priimti vykdomąjį dokumentą vykdyti.

Raginimas savo prasme, kaip numato LR Civilinio proceso kodekso 655 str., yra „dokumentas, kuriuo antstolis praneša skolininkui apie tai, kad yra pateiktas vykdyti vykdomasis dokumentas ir kad, jeigu šiame dokumente nurodyti veiksmai per antstolio nustatytą terminą nebus įvykdyti, bus pradėta priverstinio vykdymo procedūra“.

Jeigu gavote raginimą, visų pirma susipažinkite su informacija, kuri pateikta pačiame dokumente. Raginime įprastai būna nurodytas terminas, per kurį raginimas turi būti įvykdytas, taip pat nurodyti atliktini veiksmai, pavyzdžiui, nurodyta, kad turite padengti skolos sumą ar esate įpareigotas atlikti tam tikrus veiksmus. Iškilus klausimams, nedelsiant susisiekite su antstolio, kuris atsiuntė raginimą, kontora ir pasistenkite išsiaiškinti visus iškilusius klausimus. Tiesa, antstolis dažniausiai neturi informacijos apie tai, už ką yra susidariusi perduota išieškoti skola, kokia suma buvo skolinta ir panašiai. Dėl šios informacijos reikėtų kreiptis į patį išieškotoją, kuris taip pat bus nurodytas Jums atsiųstame raginime.

Jeigu vis dėlto raginime nurodytos sumos per raginime nurodytą terminą sumokėti negalėsite, suėjus raginimo terminui bus pradėtas priverstinis skolos išieškojimas, o to rezultatas – prie raginime nurodytos sumos bus pridėtas antstolio atlyginimas, kuris yra procentiškai skaičiuojamas nuo išieškomos skolos sumos dydžio, bei papildomos vykdymo išlaidos (vykdymo išlaidų dydžiai yra numatyti Sprendimų vykdymo instrukcijoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2005 m. spalio 27 d. įsakymu NR. 1R-352 „Dėl Sprendimų vykdymo instrukcijos patvirtinimo“), todėl bendra išieškotina suma suėjus raginimo terminui išaugs.

Atkreiptinas dėmesys, kad antstolis, pradėjęs priverstinį skolos išieškojimą, galimai pritaikys areštą Jūsų turimam turtui, banko sąskaitoms, jeigu esate dirbantis ar gaunate pensiją – išsiųs atitinkamus patvarkymus į darbovietę ar pensijų skyrių dėl išieškomos pinigų sumos išskaičiavimo iš Jūsų darbo užmokesčio ar pensijos. Jeigu darbo užmokestį ar kitas lėšas, iš kurių išieškojimas yra negalimas arba yra ribojamas, gaunate į banko sąskaitą, iš anksto pasirūpinkite banko sąskaitos išrašu, kuriame matytųsi Jūsų gaunamos pajamos arba pažyma iš lėšas mokančios institucijos, kurioje būtų nurodytas banko sąskaitos numeris, į kurią yra mokamos minėtos lėšos. Pristačius šiuos dokumentus antstoliui, išvengsite arešto pritaikymo Jūsų banko sąskaitoms arba įgysit galimybę gaunamas lėšas išsigryninti antstoliui pritaikius Jūsų sąskaitai laisvai disponuojama sumą (LDS).

2 Replies to “Gavau raginimą įvykdyti sprendimą. Ką daryti?”

  1. Sveiki kai anstoliai keli (vienas is ju yra PSD imoku skola) pas ka kreiptis del LDS nustatymo banko saskaitoje?

    1. Laba diena, galite kreiptis į bet kurį antstolį, kuris vykdo priverstinį išieškojimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *